جهت دریافت آخرین ویدیوهای سایت بر روی ایمیلتان کلیک کنید

54:17
دو شنبه 14 ارديبهشت 1394 | 55640 مشاهده
02:59
پنج شنبه 3 ارديبهشت 1394 | 30762 مشاهده
02:15
پنج شنبه 3 ارديبهشت 1394 | 22809 مشاهده
04:29
چهارشنبه 2 ارديبهشت 1394 | 28869 مشاهده
01:58
چهارشنبه 2 ارديبهشت 1394 | 28708 مشاهدهتاريخ : سی و يکم خرداد 1394 ساعت 12:43   |   کد : 43353   |   مشاهده : 1266

برای کسب سهمیه ‍!!!
تمرین ملی‌پوش مدال‌آور دوومیدانی در پارک!
در حال‌ حاضر هم تمریناتم را برای رسیدن به این هدف انجام می‌دهم. حدود یک هفته‌ هم به دلیل آماده نبودن پیست در پارک تمرین می‌کردم.

بیشتر از خبر _ گزارش

رضا قاسمی در گفت‌وگویی درباره کسب اولین مدال تاریخ د‌و‌و‌مید‌ا‌نی ایران در دوهای سرعت قهرمانی آسیا، اظها‌ر کرد: مسابقات سطح قابل قبولی داشت و من موفق شدم در سومین حضورم در مسابقات قهرمانی آسیا اولین مدال تاریخ ایران را در 100 متر کسب کنم. نسبت به دوره‌های قبل رکوردهای بهتری در این رقابت‌ها ثبت شد و پیشرفت زیادی را در د‌و‌و‌مید‌ا‌نی آسیا شاهد بودیم. یکی از جذاب‌ترین رقابت‌ها در ماده 200 متر بود تا جایی که نفر هشتم رکوردش 26095 بود در حالی که دوره‌های پیش این رده به چنین رکوردی نمی رسید.

قاسمی در ادامه افزود: در مقدماتی و نیمه نهایی 100 متر رکورد بسیار خوبی بر جای گذاشتم و در فینال هم توانستم با زمان خوب مدال برنز را به دست بیاورم. اگر دونده قطری حضور نداشت می‌توانستم در رقابت با دونده چینی مدال طلا را کسب کنم، اما قطری که اصلیتی آفریقایی دارد رقابت را برای همه دوندگان سرعت سخت کرده است.

او با تاکید بر این که عامل جوی باعث از بین رفتن مدال دوی 200 متر شده، تصریح کرد: تا قبل از رقابت نهایی رکوردم در 200 متر خوب بود اما روز فینال باران زیادی می‌بارید و هوا بسیار سرد بود. ما اصلا در چنین شرایطی تمرین نکردیم و مسابقه ندادیم. در واقع اصلا خسته نبودم و از شرایط بدنی خوبی برخوردار بودم، اما شرایط جوی باعث شد مدال 200 متر را از دست بدهیم.

دونده سرعت تیم ‌ملی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی درباره برنامه‌های خود گفت: برای مسابقات آینده برنامه‌های منظمی دارم و در دوره بعد مسابقات فقط برای طلا و نقره می‌جنگم. مشخص نیست دونده قطری شرایطش به همین شکل باشد. بنا‌بر‌این تمام تلاشم را می‌کنم در مسابقات بعدی مدال‌های خوش رنگتری بگیرم و حتی در 200 متر هم صاحب مدال شوم.

او در ادامه افزود: هدف اصلی من در مسابقات پیش‌رو کسب سهمیه المپیک و مسابقات جهانی است. اگر کارهایم درست شود در رقابتهای دانشجویان جهان شرکت می‌کنم. در حال‌ حاضر سه صدم ثانیه با کسب ورودی فاصله دارم. در حال‌ حاضر هم تمریناتم را در اصفهان پیگیری می‌کنم و به دلیل این که پیست د‌و‌و‌مید‌ا‌نی آماده نبود یک هفته‌ در پارک تمرین کردم.

قاسمی با تاکید بر این که برای رقابت با دوندگان آسیایی به امکانات بهتری احتیاج دارد، اظها‌ر کرد: همه ما توان رقابت با د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کاران دیگر کشورها را داریم، اما امکانات این رقابت را نداریم. همه دوندگان قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا چین در آمریکا تمرین کردند و در اروپا مسابقات زیادی شرکت کردند، اما ما چنین شرایطی را نداشتیم. همه این مسائل تاثیرگذار است.

قاسمی در پایان گفت: د‌و‌و‌مید‌ا‌نی نیازمند نگاه ویژه‌ از طرف مسئولان است، اما متاسفانه چند سال است این نگاه ویژه‌ صورت نمی‌گیرد. در دوره‌های پیش کشور هند هیچ دونده خوبی نداشت، اما در حال‌ حاضر در بخش مردان و زنان این شهر موفق به کسب مدال می‌شود و در واقع آنها از سال‌ها پیش سرمایه‌گذاری را آغاز کردند، اما ما این کار را نکردیم.

منبع: ایسنا

    
برچسبها :  رضا قاسمی , دوهای سرعت قهرمانی آسیا , تیم ‌ملی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نام  
ايميل    
توضيحات